Szociológia

Mit gondolunk a bevándorlókról?

Publikon Szerkesztőség
Az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium/Európai Integrációs Alap támogatásával megvalósuló Itt vagyunk! projekt
Mit gondolunk a bevándorlókról? Mi az általános álláspontunk a Magyarországra érkező migránsokkal kapcsolatban? Milyen változások tapasztalhatóak e társadalmi attitűdök vonatkozásában a bevándorlók számának folyamatos növekedése, a mélyülő gazdasági válság, a politikai-közéleti szélsőségesedés, s a szociális feszültségek tükrében? Ismerjük a hazánkban élő bevándorlók pontos számát? Van-e fogalmunk az őket migrációra kényszerítő tényezőkről? Érzünk-e kulturális, gazdasági, demográfiai kihívást a bevándorlók növekvő aránya alapján? Miként vélekedünk a hazánkban élő kínai, vietnámi, arab közel-keleti, délszláv, vagy afrikai bevándorló közösségekről? Előny vagy hátrány e tekintetben az uniós tagság? Számtalan kérdés, melyek kapcsán nemcsak a saját véleményünk kinyilvánítását, de mások álláspontjának megismerését is fontosnak tartjuk. Az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium/Európai Integrációs Alap támogatásával megvalósuló Itt vagyunk! projekt ebben igyekszik eddig érdemtelenül elhanyagolt internetes fórumot nyitni, a bevándorlás és migráció kérdését számtalan szempontból körbejáró információs portál, valamint a társadalmi véleményeket felmérő, összegző, és különböző ismérvek szerint elemző, illetve bemutató multimédiás kérdőív-sorozat segítségével (www.ittvagyunk.hu). A részletes adatbázisú és rendkívül gazdagon illusztrált, közérdekűen tudományos-ismeretterjesztő stílusú honlapot olvasva friss, érdekes és hasznos információkat szerezhet a magyarországi bevándorlókról, s a tárgykörben született legaktuálisabb kutatási eredményekről. Interjúk és életút-elemzések formájában megismerheti a hazánkban élő bevándorlók személyes történetét, kivándorlásuk olyakor szívbe markolóan szomorú történetét, magyarországi beilleszkedésük zökkenőmentes, avagy éppen rögös útját, a közben szerzett tapasztalataikat, a magyar emberekkel kapcsolatos meglátásaikat. A projektet megvalósító IDResearch Kutatási és Képzési Kft. céljai kettősek: egyrészt sajátos, az egyénekhez könnyebben eljutó módon tájékoztatni a lakosságot a migráció kérdéskörével kapcsolatban, másrészt folyamatosan mérni a társadalom bevándorlókkal összefüggő véleményét, attitűdjét, s arról különböző szempontú elemzéseket készíteni. A projektben részt vevő kutatók jelmondata világos: tájékoztatni kell, hogy a válaszadók felelősen tudjanak dönteni, s hogy e vélemények tükrében később még átgondoltabb álláspontok kristályosodhassanak ki. A bevándorlás megvitatandó kérdése széles nyilvánosságot igényel, ellenben a megalapozatlan sugalmazások félrevezethetnek.
Újdonság
Kosár
A kosár 0 terméket tartalmaz.
Kiemelt ajánlataink
AFRIKA TANULMÁNYOK
AFRIKA TANULMÁNYOK XIII/1-2.
134 oldal
Ára: 1790 Ft

Kelet-afrikai regionális biztonsági kérdések
Monetáris politikai kihívások a szubszaharai régióban
A nők és a földkérdés Kelet-Afrikában
Női genitális csonkítás: múlt és jelen
Az 1994 előtti médiadiskurzus szerepe a háborús nemi erőszak-cselekményekben

Szabadi Klaudia
Halj meg, tuszi!
148 oldal
Ára: 1700 Ft

Megbocsátani a megbocsáthatatlant
Húsz évvel ezelőtt, 1994 áprilisában és májusában alig száz nap alatt, közel egymillió embert mészároltak le Ruandában. A mai napig több a kérdés, mint a bizonyosság a történtekkel kapcsolatban. Szinte felfoghatatlan a népirtásban való tömeges részvétel, ahogyan a különös kegyetlenséggel történő végreh...

Biedermann Zsuzsánna
Genocídium és destabilizáció az afrikai nagy tavak régióban
250 oldal
Ára: 2690 Ft

 Amikor a ,,genocídium" szót halljuk, hajlamosak vagyunk arra gondolni, hogy népirtás csak távoli helyeken fordulhat elő. Ilyenkor elfelejtjük, hogy a népirtás gyökerei, az előítéletek és a gyűlölködés, minden társadalomban jelen vannak.

 
Ez a könyv az afrikai Nagy Tavak régió három országában (Burundi, Ruanda, Kongói Demokratikus Köztárs...